3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2022

0 1.614

3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021-2022. 3D Türkiye Geneli YKS TYT deneme takvimi 2022. 3D 2021 genel deneme sınavı

3D Yayınları Deneme Sınavı Tarihleri 2022

3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Takvimi şu şekildedir.

  • 3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri
  • 3D Yayınları 1.Deneme (TYT)
  • Sınav Tarihi: 5-7 Kasım 2021
  • 3D Yayınları 2.Deneme (TYT)
  • Sınav Tarihi: 8-10 Ocak 2022
  • 3D Yayınları 3.Deneme (TYT-AYT)
  • Sınav Tarihi: 18-20 Mart 2022
  • 3D Yayınları 4.Deneme (TYT-AYT)
  • Sınav Tarihi: 22-24 Mayıs 2022
  • 3D Yayınları Deneme Sınavı 2022 Sonuçları TYT LGS
image 7 3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2022
3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2022

TYT KAÇ NET KAÇ PUAN

TYT-AYT DENEME PDF İNDİR

Sınavlarda Başarının Kuralları

Sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız sınav öncesinde yapmanız gereken altın değerinde kuralları bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını paylaşalım.

Sınavlarda başarılı olmak için;

Gerçekçi olmalısınız. Gerçekçi olunmazsa hedefe yönelik yetersiz çalışmalar güveninizi kıracak, kendinizi beceriksiz hissetmenize yol açacaktır. Öyleyse kendinizi iyi tanımalı, kapasitenizi iyi belirlemeli, bunun içinde destek almalısınız. Gerçekleri görmek, başarıya kapı açar; kaygıyı azaltır.
Saplantılardan kurtulmalısınız. Aklınıza gelen düşüncelere değil, yaptıklarınıza değer vermelisiniz. Gerçekçi, uygulanabilir bir planla yapılan çalışmalar, kişinin aklına gelen olumsuz düşünceleri giderme bakımından etkili olacaktır.
Başkaları adına düşünmemelisiniz. ‘Ne derler, ne düşünürler hakkımda?’ gibi düşüncelere kapılmamalı, kendi yaptıklarınıza ve yapmanız gerekenlere bakmalısınız.
Bir birey olduğunuzu düşünmeli, kendinizi kendinizi başkalarıyla karşılaştırmamalısınız. Kendinizi kendinizle karşılaştırmalı, hedefe yönelik çalışmalarınızı gözden geçirmeli, ne kadarını gerçekleştirebildiğinizi belirlemeli, gerçekleştirmeniz gerekenleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi planlamalısınız.
Hepsinden önemlisi de sınavın her şey sınavın her şey olmadığını, hele hele zekanın asla sınavla ölçülemeyeceğini, sınavı kazanmak kadar kaybetmenin de normal olduğunu düşünmeli; kendinizi bu düşüncelere inandırmalısınız.

SINAV GÜNÜ

❖ Sınav esnasında susamaya neden olabilecek aşırı tuzlu besinlerden kaçınılmalı (salamuralar, sucuk, tuzlu çubuk krakerler vb).

❖ Kahvaltıda içecek olarak kafein içeren çay, kahve yerine taze yeşil çay, tarçın, karanfil, elma, kuşburnu gibi bitki çayları tercih edilebilir.

❖ Doğru olan, normal davranış tarzı mümkün olduğunca korunmalı. Sınav öncesi, akşam yemeği ve sabah kahvaltısında daha önce tüketilmemiş gıdalar denenmemeli; aileler bu konuda ısrarcı ve ürkütücü olmama Sınav hazırlık dönemi boyunca kan şekeri düşüklüğünü önlemek adına kesinlikle ara öğünler atlanmamalı.

❖ Gece sık idrara çıkma şikayeti varsa yatmadan önceki ara öğünde 1 avuç kabak çekirdeği tüketilebilir. Bu sayede uykunuz bölünmemiş, daha derin ve rahat uyku uyumuş olursunuz.

❖ Yatmadan 2.5 – 3 saat öncesinde kafeinli, gazlı içecek, çay ve kahve tüketilmemeli. Ayrıca fazla sıvı alınmamalı. Fazla sıvı gece sık idrara çıkmaya ve kişinin uykusuz kalmasına neden olur

3D Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2022

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!