soru ve cevaplar

5. Sınıf Yazılı Soruları Çöz Online Test (2020-2021)

Bu yazımızda 2020-2021 eğitim yılı için online test 5. Sınıf yazılı soruları 2021 ve cevaplarını paylaşacağız. 5. sınıf yazılıya hazırlık soruları 2020-2021

5. Sınıf Yazılı Soruları Çöz

2020 ve 2021 5. Sınıf yazılı hazırlık soruları 6 ders için hazırlandı. Online olarak hazırlanan 5. sınıf yazılıya hazırlık sorularının içinde şu dersler bulunuyor; 5. Sınıf Matematik, 5. Sınıf Türkçe, 5. Sınıf Fen Bilimleri, 5. Sınıf Sosyal Bilgiler, 5. Sınıf İngilizce ve 5. Sınıf Din Kültürü. 2020-2021 5. Sınıf Yazılı Soruları 2021

İlkokul 5. Sınıf yazılıya hazırlık soruları ve cevaplarına yukarıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 5.Sınıf yazılı soruları online testler şeklinde hazırlanmış olup sınav sonucunda sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Yazılı Soruları Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Sınavda yer alacak konu veya beceriler, alanı temsil edecek şekilde önceden saptanmalı; sorular bu konu veya becerileri kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır.
  2. Sınavda, uzun zamanda cevaplanabilecek az sayıda soru sormak yerine daha kısa zamanda cevaplanabilecek çok sayıda soru sormak tercih edilmelidir.
  3. Soruların ezberlenmiş bir sözcük, kısa bir ifade veya sadece bir sayı ile cevaplanacak şekilde hazırlanmaması gerekir.
  4. Her soru açık şekilde ifade edilmeli ve adayların farklı şekilde anlamalarına neden olmamalıdır. Soruda istenen cevabın sınırları açıkça belirtilmelidir.
  5. Sorularda “Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?”, “Bu konudaki kanaatiniz nedir?”, veya “Bu konuda bildiklerinizi yazınız.” gibi çok farklı cevapların verilebileceği ifadeler kullanılmamalıdır.
  6. Yazılı sınavların içinde çoktan seçmeli soru bulunmamalıdır.
  7. Adaylara, birkaç sorudan veya bir sorunun bölümlerinden birini seçme imkanı verilmemelidir. Sınavdaki her soru her aday tarafından cevaplanmalıdır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir