2022 YKS Sonuçları Sorgulama ÖSYM – YKS Sonucunu Öğren

3 324

2022 YKS Sonuçları Sorgulama Sonuçları 2022. YKS Liselere Geçiş Sınavı 2022 Sonuçları. 2022 YKS puanını öğren. 2022 YKS puan sorgulama. 2022 YKS yüzdelik dilim sonucu öğrenme. 2022 YKS sonuçları sonucunda sıralamanızı ve yüzdelik diliminizi öğrenin.

2022 YKS Sonuçları Sorgulama

2022 YKS Sonuçları Sorgulama ÖSYM – YKS Sonucunu Öğren. 17-18 Haziran 2022 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kapsamında ÖSYM Sınav Sonuçları belli oldu. Üniversite giriş sınavı sonuçları açıklandı. YKS sınav sonucunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.

2022 YKS Sonuçları Sorgulama ÖSYM- YKS Sonucunu Öğren. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, 2022 YKS kapsamında, 18 Haziran 2022 tarihinde yapılan sınav (2022-YKS) sonuçları belli oldu. Üniversiteye geçiş yapacak olan adaylar sonuçlarını öğrenebilirler.. 2022 YKS Sonuçları Sorgulama Sonuçları için TIKLA

2022 YKS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

2022 YKS Sonuçları Sorgulama ÖSYM – YKS Sonuçları. 2022-YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 05-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 20 Ağustos 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adayların tercihlerini yapmadan önce, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden YKS ile ilgili bilgi ve duyuruları izlemeleri önemlidir. Adaylar, bu internet sitesinde tercihleri için yararlı olacak bilgilere erişebileceklerdir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla “Yükseköğretim Program Atlasında (YÖKATLAS)” yeni güncellemeler yapılmış olup yapılan güncellemelerle tercih döneminde adaylar, Lisans Atlasında/Tercih Sihirbazında bir lisans programının bağlı olduğu bölüm/anabilim dalındaki öğretim elemanı bilgisine ve vakıf üniversitelerinin farklı kriterlere göre kendi içlerindeki sıralamalarına erişebilecektir.
Ayrıca, üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 3-6 Ağustos 2022 tarihlerinde “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022” adıyla bir sanal fuar düzenlenecektir. Fuar’a https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecektir.

Tablo 3’te yer alan ön lisans programlarını, 2022-TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebileceklerdir.
Tablo 4’teki yükseköğretim programlarını, 2022-AYT/YDT’de ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar tercihleri arasında gösterebileceklerdir.
Yukarıdaki açıklamalara göre her adayın, girmek istediği programları Tablo-3 veya Tablo-4’ten bularak tercih sırasına koyması gerekir. Tercih sırası önemlidir. Tercih yanlışlıklarından doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaya ait olacaktır.
Tercih alanlarının tamamının doldurulması zorunlu değildir. Örneğin, bir aday tercih bildiriminde yalnızca dört programı göstermek istiyorsa ve bunlardan herhangi birine giremediği takdirde başka bir yerde okumak istemiyorsa, sadece bu dört programı yazabilecektir.
2022-YKS sonuç bilgilerinde her adayın hesaplanan yerleştirme puanlarına ilişkin başarı sıraları yer alacaktır.

YKS TÜM ÇIKMIŞ SORULAR

YKS DENEME SINAVI PDF

YKS KAÇ NET KAÇ PUAN

DENEME SINAVLARI TARİHLERİ

Başarı Seninle Başlar

Başarı asla emeksiz olmaz. Başarılı olmak istiyorsan ter dökmelisin. Başarının bazı altın ipuçları vardır. Bunlardan birkaçını sıralayacak olursak;

  • Başarı öncelikle kendini tanımakla başlar. Neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmekle başlar. Kendinizi tanımanız ve sınırlarınızı bilmeniz sizi gereksiz yere stresten korur.
  • Öncelikle düzenli not tutmalısınız. Not tutarken özenli olmalısınız.
  • Video izle, not tut, kitaptan tekrar et ve soru çöz şeklinde çalışırsanız konuyu öğrenmeniz kaçınılmaz olacaktır.
  • Her hafta mutlaka 1 deneme çözmelisiniz.
  • Eksiklerinizin çizelgesini tutmalı ve eksiklerinizi belirlemelisiniz.
  • Eksik olduğunuz konuları düzenli olarak tekrar etmeli ve soru çözmelisiniz.
  • Bir konuyu öğrenmiş olmak için konu ile ilgili en az 100 soru çözmelisiniz.
  • Ve stresin başarının önündeki en büyük engel olduğunu asla unutmayın.

YKS ONLİNE TEST ÇÖZ

SINAV GÜNÜ BAŞARILI OLMAK

❖ Sınav esnasında susamanıza neden olabilecek aşırı tuzlu besinlerden kaçınılmalısınız (salamuralar, sucuk, tuzlu çubuk krakerler vb).

❖ Kahvaltıda içecek olarak kafein içeren çay, kahve yerine taze yeşil çay, tarçın, karanfil, elma, kuşburnu gibi bitki çayları tercih edilebilirsiniz.

❖ Doğru olan, normal davranış tarzı mümkün olduğunca korunmalı. Sınav öncesi, akşam yemeği ve sabah kahvaltısında daha önce tüketilmemiş gıdalar denenmemeli; aileler bu konuda ısrarcı ve ürkütücü olmama Sınav hazırlık dönemi boyunca kan şekeri düşüklüğünü önlemek adına kesinlikle ara öğünler ihmal edilmemelidir.

❖ Gece sık idrara çıkma şikayeti varsa yatmadan önceki ara öğünde 1 avuç kabak çekirdeği tüketilebilir. Bu sayede uykunuz bölünmemiş, daha derin ve rahat uyku uyumuş olursunuz.

❖ Yatmadan 2.5 – 3 saat öncesinde kafeinli, gazlı içecek, çay ve kahve tüketilmemeli. Ayrıca fazla sıvı alınmamalı. Fazla sıvı gece sık idrara çıkmaya ve kişinin uykusuz kalmasına neden olur.

2022 YKS Sonuçları Sorgulama ÖSYM – YKS Sonucunu Öğren

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!