denemecevaplarözdebirtöderyks 2023dgs 2023ales
DOLAR
32,1882
EURO
35,0650
ALTIN
2.470,11
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
21°C
İstanbul
21°C
Az Bulutlu
Cuma Açık
22°C
Cumartesi Az Bulutlu
22°C
Pazar Az Bulutlu
21°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 2023 PDF MEB

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 2023 PDF MEB

MEB Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 2023 PDF İndir, Uzman Öğretmenlik Çıkmış Sorular PDF Tamamı, Uzman Öğretmenlik Tüm Çıkmış Sorular. 2005 Uzman ÖĞRETMENLİK sınav Soruları, 2006 Uzman ÖĞRETMENLİK sınav Soruları

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022

19 Kasım 2022 tarihinde uygulanan ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARINDA YÜKSELME SINAVI UZMAN ÖĞRETMENLİK (2022- EK KBYS) SORU KİTAPÇIĞI VE YANITLARI aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 PDF İndir MEB

2022 Başöğretmenlik Sınavı Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

2022 Uzman Öğretmenlik Sınavı Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin tıklayınız

ADAYLARIN DİKKATİNE!
1.Sınav saat 10.00’da başlayacaktır. Sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan ve sınav bitimine 15 dakika kala hiçbir aday sınav salonundan çıkmayacaktır.
2.Sınav sırasında çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe,
bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazları yanınızda bulundurmayınız. Bu araçları yanınızda bulundurmanız ve kopya çekmeye teşebbüs etmeniz hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
3.Başvuru şartlarını taşımadığınız hâlde sınava girmeniz, kopya çekmeniz, başka adayın sınav evrakını kullanmanız, geçerli kimlik belgenizi ve sınav giriş belgenizi ibraz edemediğiniz durumlarda sınavınız geçersiz sayılacaktır.
4.Sınavın değerlendirilmesi aşamasında, bilgisayar ortamında yapılan kopya analizinde sistemin ikili ve/
veya toplu kopya tespiti hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

  • Uzman Öğretmenlik Sınavı 1. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.
  • Başöğretmenlik Sınavı 1. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.
  • Uzman Öğretmenlik Sınavı 2. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.
  • Başöğretmenlik Sınavı 2. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2005-2006

30 Nisan 2006 tarihinde uygulanan ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARINDA YÜKSELME SINAVI UZMAN ÖĞRETMENLİK (2005- EK KBYS) SORU KİTAPÇIĞI VE YANITLARI aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 PDF İndir MEB

Türkçe Testi
Genel Kültür Testi
Eğitim Öğretim Testi
Milli Eğitim Mevzuatı Eğitim Öğretim Sistemi Testi
Cevap Anahtarı

Uzman Öğretmenlik Sınav Konuları ve Soru Dağılımı

Uzman Öğretmenlik Sınavı Ne Zaman Geri Sayım Kaç Gün Kaldı

Uzman Öğretmenlik Öğretim İlkeleri

Uzman Öğretmenlik Öğretim İlkelerinden bazıları şunlardır.

Hedefe (Amaca) Uygunluk İlkesi: Eğitim durumları işe koşulduğu hedefe hizmet edebilmeli, onlara ulaşılabilir olmalıdır. Bu yüzden bütün uygulamalar hedeflere ve kazanımlara uygun olmalıdır.
Aslında öğretim ilkeleri içerisinde en önemli olan ilkedir. Çünkü bir hedefe yönelik olmayan öğretim teknikleri gerçek amaçlarını hiçbir zaman gerçekleştiremeyecektir. Bu yüzden bütün uygulamalar
hedef davranışlara uygun olmalıdır.

Öğrenciye Görelik İlkesi: Çağdaş eğitim anlayışında eğitim-öğretim faaliyetlerinin öğrenciye yönelik olması gerekir. Öğretimde temel öge öğrencidir. Öğrencinin ilgi, gelişim özellikleri, bireysel farklıkları dikkate alınmalıdır. Öğrencinin fizyolojik, psikolojik özelliklerinin; ilgi ve ihtiyaçlarının, yeteneklerinin göz önünde tutulması öğrenciye görelik ilkesi itibarıyla en gerekli özelliklerin başında gelmektedir. Bunun olmasını gerektiren asıl sebep, her öğrencinin farklı özelliklere sahip olmasıdır.

Yaparak Yaşayarak Öğrenme (Uygulanabilirlik, Aktivite): Bu ilke öğretimde öğrencinin aktif olması, bizzat kendisinin etkin olması gerektiğini ifade eder. Öğrenci eğitim sürecine ne kadar fazla katılır, süreçte ne kadar etkin olursa o kadar başarılı olur. Yaparak ve yaşayarak öğrenme, eğitimde ezberciliği ortadan kaldırır; kalıcı ve etkili öğrenme sağlar.

Transfer İlkesi: Öğrenci derste öğrendiğini farklı durumlara ve günlük hayata aktarabilmelidir. Sınıftakini hayata aktarmalıdır. Ör.:Öğrencinin dört işlem becerisini alışverişte kullanması, derste “Satın alacağı ürünleri belirlenen standartlara göre değerlendirir.” kazanımı sonrası, marketten alacağı ürünlerdeki üretim ve son kullanma tarihlerine dikkat etmesi.

Aktüalite (Güncellik) İlkesi: Çocuğun hayatın gerçekleriyle karşı karşıya gelmelerini ve yakın çevre, ülke ve dünyada gelişen son olaylara karşı ilgi duymalarını sağlamak için ders konularıyla aktüel (güncel) olay ve sorunlar arasında ilişki kurulmalıdır.
Ör.: Türkiye’nin nüfusu konusu işlenirken en son bilgiler öğrencilere aktarılabilir. Doğal afetleri işleyen bir öğretmen dünyada en son yaşanan doğal afete ilişkin haberleri sınıfta okuyabilir.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 PDF İndir MEB

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soruları 2022 PDF İndir MEB

Yorumlar

4 × four =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.