Sayı Basamakları Çözümlü Sorular Online Test – TYT KPSS DGS ALES

5.373

2021 TYT, DGS, KPSS ve ALES sınavları için hazırladığımız sayı basamakları çözümlü sorular online test 10 sorudan oluşmaktadır. sayı basamakları online test çöz

Sayı Basamakları Çözümlü Sorular

TYT, DGS, KPSS ve ALES sınavları için 10 soruluk harika bir test hazırladık. Test sonunda çözümler her sorunun altında gösterilecektir. sayı basamakları çözümlü sorular ÖSYM sınavında çıkmış sorular göz önüne alınarak soruvecevaplar.com tarafından hazırlanmıştır.

TÜM ÇÖZÜMLÜ VE ONLİNE TESTLER TIKLA

Basamak kavramı ve sayı basamakları online test ÖSYM sorularına uygundur. ÖSYM sınavlarında basamak kavramı ile ilgili her yıl en az 1 soru çıkmaktadır. Öğrencinin genel bilgi ve birikimini ölçen bir konudur. Konu detaylarına baktığımızda temel matematik bilgisi gereklidir. Konuyu iyi öğrenme, okuduğunu anlama, soru kökünü detaylı analiz ve dikkat isteyen bir konudur.

Sayı Basamakları Testi

Üniversite öğrencileri için özenle hazırladığımız basamak kavramı online test kolay ve zor sorulardan oluşmaktadır. Toplam 10 sorudan oluşan sayı basamakları online test sonunda doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Basamak kavramı testi sınavlara hazırlık testlerinden olduğundan dolayı başarınızı ölçmektedir. Bu yüzden soruları iyi okumalı ve tüm şıkları incelemelisiniz. Sayı Basamakları online test çöz. Hepinize başarılar.

Sayı Basamakları Online Test Çöz

Sayı Basamakları Soru Çözümleri Online Test (TYT, DGS, KPSS, ALES). Soruları önce kendiniz çözün sonra çözümlerinizi kontrol edin. Cevaplar ve çözümler sınav sonunda gösterilecektir.
Başla

Tebrikler - Sayı Basamakları Online Test Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız.

Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%.

Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Online sayı basamakları test sorularını çözerken soruları dikkatli okumalı ve iyi analiz etmelisiniz. Sorunun kökünü ve sizden ne istediğini iyi anlarsanız tüm soruları doğru cevaplayabilirsiniz. En önemlisi konuyu çok iyi öğrenmelisiniz. Diğer testler için TIKLA

Basamak Kavramı Özet Not

  • Sayı basamakları çözümlü sorular için kısa not.
  • Toplamları En Çok ve En az
  • Toplamları verilen ve en büyük sayının en çok olması istendiğinde diğer sayılar olabildiğince küçük seçilirse kalan son sayı en büyük ve en çok olur.
  • Toplamları verilen ve en küçük sayının en az olması istendiğinde diğer sayılar olabildiğince büyük seçilirse kalan son sayı en küçük ve en az olur.
  • Toplamları verilen ve en büyük sayının en az olması ya da en küçük sayının en çok olması istendiğinde toplamı sayı adedine bölüp sayıları deneme yanılma yoluyla bulmak gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 yorum
  1. […] Sayı Basamakları Test Çöz-2 […]

Yoruma kapalı.

error: Content is protected!