2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı

0 2.333

2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı 2023 Okullar Ne Zaman Kapanacak – Kaç Gün Kaldı Sayacı. Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı 2023 Geri Sayım Sayacı. 2022-2023 Okulların Kapanma Tarihi. 2023 Okulların kapanmasına kaç ay, hafta, gün kaldı?

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı

  • 2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı
  • 2023 Okulların Açılması: 12 Eylül 2022
  • 1. Ara tatil: 14-18 Kasım 2022
  • 15 Yarıyıl Tatili: 23 Ocak – 05 Şubat 2023
  • 2. Ara tatil: 17-20 Nisan 2023
  • 2023 Okulların Kapanması: 16 Haziran 2023

2023 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK

2023 Okullar Ne Zaman Kapanacak

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemi 12 Eylül 2022 Pazartesi başladı ve 23 Ocak 2023 Cuma günü sona erdi. Yarı yıl tatili, 23 Ocak 2023-05 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak. İkinci dönem ise 6 Şubat 2023 Pazartesi başladı. 2023 Eğitim öğretim takvimine göre okullar 16 Haziran 2020 Cuma günü sona erecek.

2022 2023 egitim ogretim yili 2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı
2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı

Okul Başarısı İçin Tavsiyeler

Başarılı olmak için ipuçları
o Kendinize güvenin ve yeteneklerinize inanın.
o Sizden ve başarınızdan dolayı herkes mutlu olmayacaktır. Bazı insanlar size güvenmeyecek ve sizi kıskanacak. Bunlara karşı hazırlıklı olun ve sizi destekleyecek ve sizin adınıza mutlu olacak insanlar bulana kadar bu insanları görmezden gelin.
o Her zaman alçakgönüllü olun. Fazla gurur çöküşe neden olabilir.
o Başarılı olmanın anahtarı sevdiğiniz şeyi bulmak ve bu şeyde uzmanlaşmaktır.
o Başarıya giden kısa bir yol yoktur. Başarı hazırlıkla, sıkı çalışmayla ve başarısızlıktan çıkartılan derslerle elde edilir.
o Başarı sadece iradeyle gelmez. Tutarlılık ve kararlılık gerektirir. Bir şeyi bir kere yapmak büyük fark yaratmaz, bir şeyi birden fazla kez yaparsanız başarılı olursunuz.
o Başarılı olmanızı sağlayacak şey içinizdedir.

1-Başarılı olduğunuzu hayal edin
Einstein hayal gücünün bilgiden daha önemli olduğunu söylemiştir. Başarınızı ne kadar canlı ve ne kadar doğru hayal ederseniz gerçekleştirmeniz de o kadar kolay olur. Aynı şekilde mühendislerde önce köprüyü hayal eder sonra köprüyü inşa eder. Siz de başarınızın mühendisi olabilirsiniz.

2-Hayatınızın amacını veya hedefini bulun.
Yapmaktan hoşlandığınız ve sizi tatmin eden şeyleri belirleyin. Yapmaktan hoşlandığınız şeyi belirledikten sonra bu bilgiyi hayattaki amacınızı veya hedefinizi bulmak için kullanın.

3-Kendinize göre başarının anlamını tanımlayın
Başarının sizin için ne ifade ettiğini bilmezseniz başarılı olamazsınız. Herkesin başarı tanımı farklıdır ve başka birinin başarı standardını kullanmak başkasının öğle yemeğini yemeğe benzer. Net hedefler koyun ve gerçekçi olun.

4-Kendinize olan güveninizi dikkatli bir şekilde düşürün
Doğru okudunuz: kendinize olan güveninizi düşürün. Başarılı olmak için kendinize çok güvenmeniz gerektiği iş dünyasında herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Ancak bazı insanlar, insanların daha çok başarılı olması için kendilerine olan güvenlerini azaltmaları gerektiğini düşünürler.

5-Hedefinize ulaşmak için zaman çizelgesi yapın
Hedefinize ne zaman ulaşacağınızı bilmezseniz başarılı olup olmadığınızı belirlemeniz de zorlaşır. Zor ama başarılabilir bir zaman çizelgeniz olsun. Fransa bisiklet turnuvasını sıfırdan iki senede kazanmak mantıklı değildir ancak en az 20 ücretli müşterinin önünde bir komedi gösterisi yapmak mantıklıdır.

6-Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız şeyleri/becerileri/malzemeleri belirleyin
Örneğin ünlü bir konuşmacı olmak istiyorsanız engin kelime bilgisine, sağlam bilgi birikimine, konuşma yazma, ses duruluğuna ve sunum becerilerine ihtiyacınız olacaktır. Yani uzun vadeli hedeflere ulaşmak için bir ihtiyaç listesi belirlemeniz gerekir.

7-Meraklı Olun
Başarılı insanların birçoğu oldukça meraklıdır. Bir şeylerin nasıl olduğunu anlamazlarsa veya bir sorunun cevabını bilmiyorlarsa öğrenmeye çalışırlar. Bu sayede kendilerini keşfetme arayışına girerler ki bu yolculuk, varış noktası kadar önemlidir.

8-Geliştirmeniz gereken becerilerinizi ve dış kaynaklardan temin edebileceğiniz becerileri belirleyin
Dış kaynak kullanımı zaman yönetimiyle alakalıdır. Üstün yeteneklere sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak güçlerinizin de sınırları vardır.

Uygulama:
1-Ana hedefinize odaklanarak küçük hedeflerinizi gerçekleştirin
Ağırdan almak için nedenler bulmayın. Balıklama atlayın ve küçük parçalara ayırmaya başlayın. Arenaya çıkmadan hangi problemlerin çıkacağını asla bilemezsiniz.
Hedefinizi küçük parçalara ayırın. Teknoloji şirketi açmak erişilemez bir şeymiş gibi görünüyor değil mi? Küçük hedeflere ayırın. Fikrinizi kolaylaştırmaya odaklanın, daha sonra finansman
bulmaya odaklanın, daha sonra prototip geliştirmeye çalışın vb. Hedefinize parça parça hücum edecek vizyonunuz varsa gerçekleştirmek daha kolay ve az göz korkutucu olur.

2-Dikkat dağıtan şeylerden mümkün olduğunca uzak durun
Dikkat dağıtan şeyler bakış açınıza göre ya yaşamın tuzu biberidir ya da yasak meyvedir. Daha açık olmak gerekirse: bir göreve %100 odaklanmanız neredeyse imkansızdır. Kısa süreli dikkat dağınıklığı normaldir. Ancak kısa süreli dikkat dağınıklıkları yüzünden hedefleriniz arka planda kalmaya başlarsa onlardan uzak durmanız gerekir.

3-Etrafınızda başarılı insanlar olsun
Etrafınızda başarılı insanların olması teşvik edicidir. Bu kişilerle fikir alışverişinde bulunabilir ve hatta bu kişiler vasıtasıyla başka insanlarla temas kurabilirsiniz. Etrafınızda başarılı ve azimli insanların olması başarı kültürü oluşturmanızı sağlar.

4-İnsanlara güvenin
Her şeyi çok yakından idare ve kontrol etmeye çalışırsanız ilerleme katedemezsiniz.
Hiç kimse tek başına ve büsbütün bağımsız olarak çalışamaz. Hoşumuza gitsin ya da gitmesin diğer insanlara bağımlıyızdır. Diğer insanlara güvenmek bir gerekliliktir, seçenek değil.

5-Bir akıl hocası bulun
Başarılı insanların birçoğunun arkasında akıl hocaları vardır. Akıl hocaları rehberliklerinin başarıyı beslemesinden memnuniyet duyarlar.

6-Toplayabildiğiniz kadar bilgi toplayın
Çalışın. Anlayın. Öğrenin. Tekrar edin. İnsanlar inanılmaz varlıklar çünkü dünyaya bakarız, fikirsel bağlantılar kurarız ve bu bağlantıları hayatımızı güzelleştirmek için kullanırız. Bunların hepsi bilgi sayesinde olur. Öğrenme düğmenizi asla kapatmayın.

7-Hesaplanmış riskler alın
Fırsatların kucağınıza düşmesini beklemeyin. Konfor bölgenizin dışına çıkın. Onları ortaya çıkarın. Başarılı insanlar hesaplanmış riskler alarak büyük yatırımlar ( kariyerlerine, işlerine, eğitimlerine ) yaparlar. Risklerinize çalışın, olasılıkların sizin lehinize olduğunu farkettiğinizde gözünüzü karartın. Cesur olun.

8-Problemler çözün
Başarılı insanlar problem çözerek ve sorular cevaplayarak süreci desteklerler. Nerede olduğunuzun veya ne yaptığınızın bir önemi yok, etrafınıza bakın ve devam etmenin yollarını arayın.

9-Teknolojiyi kullanın ve teknolojinin sizi kullanmasına izin vermeyin.

Teknoloji oldukça güçlüdür; diğer insanlarla göz açıp kapayıncaya kadar temas kurmamızı sağlar, algoritmaları doğru ve hızlı bir şekilde hesaplar, veri girişi gibi sıradan görevleri kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirir. Ancak izin verirseniz teknoloji ağırlık yapar. Enerjinizi ve verimliğinizi tüketir. İnternetin güzel ve kötü tarafı budur.

Tekrar deneme:
1-Israrcı olun
Başarısız olabilirsiniz. Kendinizi nasıl toparlayacağınız başarıyı nasıl tanımladığınızla alakalıdır. Pes etmeyin. İlk teşebbüsünüz başarısız olursa pes etmeyin.

2-Hayatın adil olmadığını kabul edin
Bu durumdan yakınabilirsiniz veya dışarı çıkabilir ve bunu değiştirmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Haksızlıkları düşünmekle zaman kaybetmeyin ve bu durumu fayda olarak nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Newton ağaçtan elma düştüğü ve kafasına çarptığı için şikayet edebilirdi. Ancak o ne yaptı? Yerçekimi yasasını buldu ve şu anda fiziğin babası olarak biliniyor.

3-Başarının mutluluğu garantilemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Başarı, bir hedefi gerçekleştirmek olarak görülür ancak her zaman mutluluk getirecek diye bir şey yoktur. İnsanların birçoğu başarılı olsalar da olmasalar da mutlu olabilirler. Memnuniyet ve tatmin hayatta ne yaptığınızla değil hayata nasıl baktığınızla alakalıdır. Olaya bu bütünlükte bakın.

4-Düşünce tarzınızdan korku ve şüpheyi çıkarın
Her durumda pozitif olmaya odaklanın. Düşünceleriniz eylemlerinize rehberlik ederse verimliliğiniz artar. aşarısız olursanız yeniden başlamaktan korkmamalısınız. Daha da başarılı olma fırsatını yakaladığınız için mutlu olmalısınız.

2023 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı Geri Sayım Sayacı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!