LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021 Tarihleri – Sonuçları

4 4.873

LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021 Tarihleri – Sonuçları. Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021 LGS için güncellendi. Türkiye Geneli 2021 LGS deneme tarihleri ve Türkiye Geneli 2021 LGS deneme sonuçları. 2021 Deneme takvimi

LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021

2021 LGS sınavları için geri sayım başladı. Türkiye Geneli Deneme sınavı sizin LGS sınavındaki başarınızın habercisi olacaktır. Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021 LGS için özenle hazırlandı. Özdebir, Özder, Töder, Limit, Endemik, Karekök, Paraf ve Testokul. LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021

LGS KAÇ NET KAÇ PUAN

Okulistik Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

Okulistik Deneme Sınavı Tarihleri 2020-2021

 • Okulistik LGS Deneme Sınavı Tarihleri
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 1: 27 Ekim 2020
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 2: 10 Aralık 2020
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 3: 13 Ocak 2021
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 4: 17 Mart 2021
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 5: 29 Nisan 2021
 • Okulistik Değerlendirme Sınavı 6: 25 Mayıs 2021
 • OKULİSTİK DENEME SINAVI SONUÇLARI

LGS PUAN HESAPLAMA MEB

Özdebir Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

ÖZDEBİR yayınlarına ait Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021;

 • LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021
 • Özdebir Türkiye Geneli LG DENEME-1: 6.11.2020
 • Özdebir Türkiye Geneli LGS DENEME-2: 25.12.2020
 • Özdebir Türkiye Geneli LGS DENEME-3: 5.3.2021
 • Özdebir Türkiye Geneli LGS DENEME-4: 2.4.2021
 • Özdebir Türkiye Geneli LGS DENEME-5: 7.5.2021
 • T.G. LGS Son Prova Genel Deneme Sınavı: 26.5.2021
 • Özdebir Türkiye Geneli Deneme Sınavı 2021 Sonuçları LGS

Töder Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

TÖDER yayınlarına ait Türkiye Geneli Deneme Tarihleri;

Özder Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

ÖZDER yayınlarına ait Türkiye Geneli Deneme Tarihleri;

Limit Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

Limit Türkiye Geneli Deneme Tarihleri;

Karekök Türkiye Geneli Deneme Tarihleri

Karekök Türkiye Geneli Deneme Tarihleri;

Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021 LGS sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için çok önemlidir. Bu yüzden Türkiye Geneli Deneme Sınavı Tarihleri 2021 LGS sayfası devamlı güncellenmektedir.

Sınavlarda Başarının Kuralları

Sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız sınav öncesinde yapmanız gereken altın değerinde kuralları bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını paylaşalım.

Sınavlarda başarılı olmak için;

Gerçekçi olmalısınız. Gerçekçi olunmazsa hedefe yönelik yetersiz çalışmalar güveninizi kıracak, kendinizi beceriksiz hissetmenize yol açacaktır. Öyleyse kendinizi iyi tanımalı, kapasitenizi iyi belirlemeli, bunun içinde destek almalısınız. Gerçekleri görmek, başarıya kapı açar; kaygıyı azaltır.
Saplantılardan kurtulmalısınız. Aklınıza gelen düşüncelere değil, yaptıklarınıza değer vermelisiniz. Gerçekçi, uygulanabilir bir planla yapılan çalışmalar, kişinin aklına gelen olumsuz düşünceleri giderme bakımından etkili olacaktır.
Başkaları adına düşünmemelisiniz. ‘Ne derler, ne düşünürler hakkımda?’ gibi düşüncelere kapılmamalı, kendi yaptıklarınıza ve yapmanız gerekenlere bakmalısınız.
Bir birey olduğunuzu düşünmeli, kendinizi kendinizi başkalarıyla karşılaştırmamalısınız. Kendinizi kendinizle karşılaştırmalı, hedefe yönelik çalışmalarınızı gözden geçirmeli, ne kadarını gerçekleştirebildiğinizi belirlemeli, gerçekleştirmeniz gerekenleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi planlamalısınız.
Hepsinden önemlisi de sınavın her şey sınavın her şey olmadığını, hele hele zekanın asla sınavla ölçülemeyeceğini, sınavı kazanmak kadar kaybetmenin de normal olduğunu düşünmeli; kendinizi bu düşüncelere inandırmalısınız.

SINAV GÜNÜ

❖ Sınav esnasında susamaya neden olabilecek aşırı tuzlu besinlerden kaçınılmalı (salamuralar, sucuk, tuzlu çubuk krakerler vb).

❖ Kahvaltıda içecek olarak kafein içeren çay, kahve yerine taze yeşil çay, tarçın, karanfil, elma, kuşburnu gibi bitki çayları tercih edilebilir.

❖ Doğru olan, normal davranış tarzı mümkün olduğunca korunmalı. Sınav öncesi, akşam yemeği ve sabah kahvaltısında daha önce tüketilmemiş gıdalar denenmemeli; aileler bu konuda ısrarcı olmamalı.

❖ Gece sık idrara çıkma şikayeti varsa yatmadan önceki ara öğünde 1 avuç kabak çekirdeği tüketilebilir. Bu sayede uykunuz bölünmemiş, daha derin ve rahat uyku uyumuş olursunuz.

❖ Yatmadan 2.5 – 3 saat öncesinde kafeinli, gazlı içecek, çay ve kahve tüketilmemeli. Ayrıca fazla sıvı alınmamalı. Fazla sıvı gece sık idrara çıkmaya ve kişinin uykusuz kalmasına neden olur

LGS Türkiye Geneli Deneme Sınavları 2021

Bunlara da Bakabilirsiniz!

4 Yorumlar
 1. […] LGS DENEME TARİHLERİ […]

 2. […] TÜRKİYE GENELİ DENEME TARİHLERİ […]

 3. […] LGS DENEME TARİHLERİ […]

 4. […] LGS DENEME TARİHLERİ […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!