denemecevaplarözdebirtöderyks 2023dgs 2023ales
DOLAR
32,1847
EURO
34,8819
ALTIN
2.414,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Az Bulutlu
22°C
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
22°C

MEB Ehliyet Sınav Soruları Çöz 2024 (50 soru)

MEB Ehliyet Sınav Soruları Çöz 2024 (50 soru)
03.05.2021
6.460
A+
A-

MEB Ehliyet Sınav Soruları Çöz 2024 (50 soru). Ehliyet sınavı çıkmış sorular çöz-2024, Ehliyet sınav soruları 2024 çöz, ehliyet sınav soruları çöz (50 soru), Ehliyet sınavı soruları çöz 2024, Elektronik Ehliyet Sınavı Soruları çöz, Ehliyet sınavı 2024 çöz, Ehliyet çıkmış sorular çöz 2024, ehliyet sınavı çıkmış sorular-2024

Ehliyet Sınav Soruları Çöz 2024

2024 Ehliyet sınav soruları çöz sayfası devamlı güncellenmektedir. Sayfada aylara göre hazırlanan 2024 çıkmış ehliyet sınav sorularını çözebilirsiniz. Ayrıca ehliyet sınavı deneme sorularını da paylaştık.

EHLİYET DENEME SINAVLARI ÇÖZ

Ehliyet Sınav Soruları Çöz 2022 (50 soru). Her biri 50 sorudan oluşan toplamda 500 soruluk deneme sınavı soruları çöz.

EHLİYET SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR PDF

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA

Ehliyet Sınavı Soru Dağılımı

  • Trafik alanı: 23 soru
  • Motor alanı: 9 soru
  • İlkyardım alanı: 12 soru
  • Trafik adabı alanı: 6 soru
  • Toplam: 50 soru
  • Sınav süresi: 45 dakika

EHLİYET SINAVI KONULARI

EHLİYET SINAVI ÜCRETLERİ

E-Sınav Hakkında Bilgiler

Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS), kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik, teorik ve uygulama sınavlarını kapsamaktadır.
e-Sınav; basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapıldığı sınavlardır. Genel Müdürlük tarafından e-sınav salonu açılan merkezlerde, belirlenen tarih ve saatlerde “Özel MTSK Modülü” üzerinden yapılan başvurular dikkate alınarak yapılmaktadır.

e-Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer, randevu sistemi tarafından belirlenen e-sınav tarihinden en az 4 (dört) gün önce randevusunu değiştirebilir. e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen kursiyer 1 (bir) sınav hakkını kullanmış sayılır.

Kursiyer, katıldığı e-sınav uygulamasında başarısız olması durumunda en erken 15 (on beş) gün sonra, en geç 45 (kırk beş) gün içinde randevu alarak sınava girmek zorundadır.
Randevu başvurusu kursiyerin başarısız olduğu tarihten 1 (bir) gün sonra başlatılacaktır.
Randevu tarihi 15 (on beş) gün sonrasına verilebilecektir.

e-Sınava girecek kursiyerler; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,“B1”, “B”, “D1”, “D”, “C1”, “C” ve “F” sertifika sınıfı türlerine ait;
İlk Yardım
Trafik ve Çevre
Araç Tekniği
Trafik Adabı

derslerinden sorumlu olacaktır.

Ehliyet Sınavı Giriş Belgeleri

Kursiyerlere sınava gelirken; renkli fotoğraflı, çift mühür/kaşeli ve imzalı sınav giriş belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgesini yanında bulunduracağını ve bu belgeleri ibraz ederek sınava katılabileceğini duyuracaktır.

Geçerli kimlik belgesi:

  • Türk vatandaşları için: T.C. kimlik numaralı ve fotoğraflı; nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaport,
  • Yabancı uyruklu kursiyerler için: Geçerliliği devam eden ve ülkeye giriş çıkış amacıyla yetkili makamlarca verilen izin süresi (vize) dolmamış pasaport, ilgili Bakanlık tarafından verilen resimli, çipli/mühürlü kimlik yerine geçen, ikamet ettiğini ya da çalıştığını gösterir belge.

Ehliyet Sınavının Uygulanması

Kursiyer salon aday yoklama listesinde belirtilen sıra numarasına göre oturacaktır. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra kursiyerlere sınavda uyulacak kurallar hakkında bilgi verilecektir.
Sınav başladıktan sonra gelen kursiyer/kursiyerler, sınav salonundan çıkan kursiyer olmadığı sürece sınava alınır ancak bu kursiyer/kursiyerlere ek süre verilmez. Sınav salonundan çıkan kursiyer olduktan sonra gelen kursiyer/kursiyerler sınava alınmaz.

Kursiyer, e-sınav uygulama ekranında yer alan T.C. kimlik numarası adı, soyadı bilgilerinin ve fotoğrafın kendisine ait olduğunu kontrol eder. Bilgilerinde hata olması durumunda salon başkanını uyarır ve sınava başlamaz.
“e-Sınav Uygulama Kuralları” sınav başlamadan önce kursiyer tarafından okunup kabul edildikten sonra sınav başlayacaktır.
Kursiyer tüm işaretlemeleri ekrana dokunarak yapacaktır.
Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece biri doğru cevaptır.
Soru sayısı ve sınav süresi kursiyerin kullandığı bilgisayar ekranında yer alacaktır.
Sınavı tamamlayan ya da sınav süresi biten kursiyer, salon yoklama listesi ve cevap kâğıtlarını gösterir belgeye imza atarak salondan ayrılır.
Kursiyer isterse sınav süresi tamamlanmadan sınavı bitirebilir. Bu durumda e-sınav yazılımı kursiyerden 2 (iki) aşamalı onay alacak ve sınavı sonlandıracaktır. Bu işlemi gerçekleştiren kursiyerlerin sınava devam etmesi mümkün olmayacaktır.

Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları dikkate alınarak 100 puan üzerinden hesaplama yapılır. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. e-Sınavda her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Yorumlar

7 − 1 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.