MEB E-Sınav Sonuçları 2021 | Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme

2 778

MEB E-Sınav Sonuçları 2021. MEB Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme. 2021 elektronik sınav sonucu öğrenme MEB. e-sınav 2021. MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınav sonuçları 2021 ve e-sınav sonuçları sorgulamam ekranı sitemizde.

MEB E-Sınav Sonuçları 2021

MEB tarafından yapılan yazılı ehliyet sınavları artık elektronik ortamda yapılıyor. Ehliyet sınavı sonuçlarınızı e-sınav bitiminde hemen öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı e-sınav salonu girişinde bulunmaktadır. Sınavdan sonra e-sınav sonuçları sorgulama ekranından sonuçlarınızı öğrenin. MEB E-Sınav Sonuçları 2021

Bir diğer e-sınav sonuç öğrenme ekranı ise MEB e-sınav sorgulama ekranı. MEB E-Sınav Sonuç Sorgulama Ekranında T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli. Ehliyet sınav sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz.

MEB E-SINAV SONUÇ EKRANI

MEB E-Sınav Sonuçları.. Sınav sonuçlarına kursiyerler tarafından, e-sınav binasında bulunan sonuç bilgisayarından ya da http://esinav.meb.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile giriş yapılarak ulaşılabilecektir, ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
Ayrıca kursiyerin bağlı bulunduğu Özel MTSK müdürlükleri, Özel MTSK Modülünden sınava giren kursiyerin sonuç listesini alarak kursiyere tebliğ edecektir.

Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

Ehliyet yazılı sınav sonuçları sınav bitiminden sonra hemen öğrenilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı e-sınav sonuçları sorgulama ekranından anında sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınavından başarılı olabilmeniz için en az 35 soruyu doğru işaretlemeli, ya da 70 puan almalısınız. MEB E-Sınav Sonuçları 2021.Ehliyet sınav sonuçları 2021

Ehliyet Sınav Ücretleri Ne Kadar

Ehliyet sınav ücretleri belgenin türüne göre değişmektedir. BURADAN ehliyet sınav ve sürücü kursları ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Geçme Notu Kaç

MEB E-Sınav Sonuçları. Ehliyet yazılı sınavından başarılı olabilmek için en az 70 puan alınmalıdır. Sınavda toplam 50 soru soruluyor ve sınav süresi 45 dakika. Yanlış cevaplar doğru cevaplara etki etmiyor. Sınavdan geçebilmek için en az 35 doğru yapılması gerekiyor.

MEB E-Sınav Sonuçları. Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları dikkate alınarak 100 puan üzerinden hesaplama yapılır. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. e-Sınavda her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.
Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda soru/sorular iptal edilmez, doğru şık/şıklar dikkate alınmak suretiyle bu soru/sorular değerlendirmeye dâhil edilir.
Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

Ehliyet Sınavı Konuları

Ehliyet sınavı şu konulardan oluşuyor;

  • Trafik alanı: 23 soru
  • Motor alanı: 9 soru
  • İlkyardım alanı: 12 soru
  • Trafik adabı alanı: 6 soru
  • Toplam: 50 soru
  • Sınav süresi: 45 dakika

EHLİYET SINAVI KONULARI

M, A, A1, A2, B, B1, D, D1, C, C1 ve F sınıflarında ehliyet almak isteyen adayların her birine 50 soru sorulur. Farklı ehliyetler için farklı sayıda soru sorulmaz.

Ehliyet İçin Yaş Sınırı Nedir

Ehliyet belgesi almak için bazı yaş sınırları vardır. M, A1 ve B1 için en az 16 yaşını doldurmalısınız. A2, B, BE, C1, C1E, F ve G ehliyet belgesi için 18 yaş sınırı bulunuyor. C, CE, D1 ve D1E türü ehliyetler için en az 21 yaş şartı bulunuyor. D ve DE ehliyet belgeleri için ise en az 24 yaşını doldurmanız gerekiyor.

Ehliyet SınıflarıYaş Sınırı
M, A1, B116
A2, B, BE, C1, C1E, F ve G18
A / Gücü 15 kilovatı aşan üç tekerlekli motosikletler için20 / 21
C, CE, D1 ve D1E21
D ve DE24
MEB E-Sınav Sonuçları.

E-Sınava İtiraz

Kursiyer, sınav sonucuna ve/veya sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, sonuçların e-sınav binasında yer alan bilgisayardan ya da sınav bitiminde http://esinav.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren 5 (beş) takvim günü içinde T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla kendi T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 20 (yirmi) TL itiraz ücreti yatırarak, e-itiraz modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr/) üzerinden yapacaklardır. Kursiyerler, belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır.

Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtirazların cevaplanmasında bankaya yatırılan itiraz ücreti dekont tarihi dikkate alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile kursiyerin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekont/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.