Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı Soruları ve Cevapları 2022

0 389

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı Soruları ve Cevapları 2022. DYK Değerlendirme Sınavı Soruları MEB 2022. Milli Eğitim Bakanlığı DYK değerlendirme sınav soruları ve cevapları burada. DYK DEĞERLENDİRME SINAVI soruları

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı

Millî Eğitim Bakanlığı MEB, DYK destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik 2. dönem ortak değerlendirme sınavının yapılacağını duyurdu.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da tüm ülke genelinde yapılacak.

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Sınavı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı ile ilgili açıklamasında “Bu uygulamayla amacımız, destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla öğrencilerin kurs açılan derslerin öğretim programlarında yer alan kazanımları ne kadar edindiklerini ölçmektir. Böylece öğrencilerimize bu konuda bireysel karne ileterek geri bildirimde bulunmak ve gerçek veriler bazında kursların  etkinliğini artırmaya yönelik faaliyetler oluşturmaktır.” dedi.

MEB açıklamasında 2. Dönem Destekleme Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı’nın 1. dönemdeki uygulamadan farklı olarak kapsamının genişletildiğini duyurdu.

“Bu uygulama 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf düzeylerini kapsıyor. Değerlendirme araştırması Türkçe, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, sosyal bilgiler, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe, fizik, kimya, biyoloji, tarih ile coğrafya derslerinden yapılacak.” 

Her dönem kurs açılan tüm sınıf düzeylerinde belirlenen derslerde uygulamayı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Özer, “Geniş kapsamlı olan bu çalışmada 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyinde kurslara katılan 1.080 okuldaki 94 bin öğrenci örneklemde yer aldı. Bununla birlikte ortaokul, imam hatip ortaokulu, yatılı bölge ortaokulu, Anadolu imam hatip lisesi, çok programlı Anadolu lisesi, fen lisesi, güzel sanatlar lisesi, mesleki teknik Anadolu lisesi, sosyal bilimler lisesi, spor lisesi gibi farklı okul türleri uygulama kapsamında bulunuyor. Böylece sunulacak destekleri geliştirmek için detaylı veriler elde edilecek.” dedi.

Bu kursların verimliliğine yönelik ilk kez 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. Dönem DYK İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı’nın 81 ilde 15 Ocak 2022 tarihinde yapıldığını hatırlatan Özer, uygulamaya katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrenci karnelerinin aynı hafta içerisinde ödmplatform vasıtasıyla okullara iletildiğini ifade etti. Özer, 2. dönemdeki İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı sonucunda da öğrencilere hızlı biçimde geri bildirimde bulunulacağını belirtti.

DYK DEĞERLENDİRME SINAVI SORULARI

MEB tarafından 28 Mayıs 2022 tarihinde uygulanan DYK Değerlenidrme Sınav Soruları ve Cevapları burada paylaşılacaktır. Takipte kalın.

  • 6. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 7. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 8. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 9. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 10. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 11. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları
  • 12. Sınıf 2. Dönem Ortak Değerlendirme Sınav Soruları ve Cevapları

2022 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI

2022 TYT-AYT DENEME SINAVLARI PDF

2022 TYT MATEMATİK TESTLERİ PDF

2022 AYT MATEMATİK TESTLERİ PDF

2022 YKS ÖRNEK SORULAR PDF

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Değerlendirme Sınavı Soruları ve Cevapları 2022

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!