denemecevaplarözdebirtöderyks 2023dgs 2023ales
DOLAR
19,0510
EURO
20,5023
ALTIN
1.211,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
20°C
İstanbul
20°C
Açık
Pazartesi Çok Bulutlu
11°C
Salı Hafif Yağmurlu
8°C
Çarşamba Az Bulutlu
10°C
Perşembe Çok Bulutlu
13°C

2023 Bursluluk Sınavı Konuları ve Müfredatı (Tüm Sınıflar)

2023 Bursluluk Sınavı Konuları ve Müfredatı (Tüm Sınıflar)

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı İOKBS Bursluluk sınavı konuları ve müfredatı. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin gireceği 2022 Bursluluk sınavı konuları sitemizde. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. sınıf 2021 bursluluk konuları

2023 Bursluluk Sınavı Konuları

2023 Bursluluk Konuları 1. ve 2. dönem konularından çıkacak. Konu detaylarını ve analizini sınıf sınıf belirledik. 2023 Bursluluk Sınavı konuları belli oldu! MEB tarafından açıklanan bursluluk sınavı konuları detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanının açıklamaları doğrultusunda güncellenen bursluluk sınavı konuları ve müfredatı burada.

2022-2023 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında aday öğrencilerimizin sorumlu olacakları konu, kazanım ve açıklamalar yayımlandı. 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı konu, kazanım ve açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BURSLULUK SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR

  • İOKBS Bursluluk Sınavı soru dağılımı;
  • Matematik (25 Soru)
  • Türkçe – Türk Dili ve Edebiyatı (25 Soru)
  • Fen Bilimleri (25 Soru)
  • İnkılap Tarihi – Sosyal Bilgiler (25 Soru)

Bursluluk Sınavı Hakkında Önemli Bilgiler

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 25 Nisan 2021 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da tek oturum halinde yapılacaktır.

BURSLULUK SINAVI GERİ SAYIM

Sınavda 4’er seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacaktır.

Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak ve bu öğrencilere ek süre verilmeyecektir. Sınav güvenliğinin sağlanması için sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan sınav salonu terk edilmeyecektir. Sınav bitimine 15 dakika kala hiçbir öğrenci sınav salonundan çıkmayacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler saat 09.30’da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunacaktır.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi ile geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, pasaportları olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı), koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Sınav sonuçları sınavdan 1 ay sonra MEB internet adresinden ilan edilecektir. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

Bunlar da ilginizi çekebilir