2021 Bursluluk Sınavı Konuları ve Müfredatı (Tüm Sınıflar)

6.189

2020 ve 2021 Eğitim Öğretim yılı Bursluluk sınavı konuları ve müfredatı yazımızda. Ortaokul ve Lise için 2021 Bursluluk sınavı konuları sitemizde. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf. 2021 bursluluk konuları

2021 Bursluluk Sınavı Konuları

2021 Bursluluk Sınavı konuları ve detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un açıklamaları doğrultusunda güncellenen bursluluk sınavı konuları ve müfredatı burada.

2021 Bursluluk Konuları 1. ve 2. dönem konularından çıkacak. Konu detaylarını ve analizini sınıf sınıf belirledik.

BURSLULUK SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR

Bursluluk Sınavı Hakkında Önemli Bilgiler

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 05 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da tek oturum halinde yapılacaktır.

Sınavda 4’er seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacaktır.

Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak ve bu öğrencilere ek süre verilmeyecektir. Sınav güvenliğinin sağlanması için sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan sınav salonu terk edilmeyecektir. Sınav bitimine 15 dakika kala hiçbir öğrenci sınav salonundan çıkmayacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler saat 09.30’da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunacaktır.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi ile geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, pasaportları olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı), koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.
Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.