2. Sınıf İngilizce Konuları ve Müfredatı MEB (2021-2022)

1 710

2021 ve 2022 2. Sınıf İngilizce Konuları ve Müfredatı MEB. İlkokul 2. Sınıf İngilizce konuları ve Müfredatı nelerdir? 2. Sınıf İngilizce Müfredatı 2021-2022. İlkokul 2. Sınıf İngilizce ders içerikleri ve detayları yazımızda.

2. Sınıf İngilizce Konuları

2021 ve 2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Sınıf İngilizce dersi konuları ve MEB müfredatı belli oldu!. İlkokul 2. Sınıf İngilizce Müfredatı sayılar, renkler ve evcil hayvanlar gibi konulardan oluşmaktadır. 2. Sınıf İngilizce dersinde işlenecek konular iki dönem halinde aşağıda paylaşıldı. 2021 ve 2022 2.Sınıf İngilizce Konuları ve Müfredatı şu şekildedir;

2. Sınıf İngilizce 1. Dönem Konuları

Unit 1: Words (Kelimeler)
Unit 2: Friends (Arkadaşlar)
Unit 3: İn The Classroom (Sınıfta)
Unit 4: Numbers (Sayılar)
Unit 5: Colors (Renkler)

2. SINIF TESTLERİ ÇÖZ

2. Sınıf İngilizce 2. Dönem Konuları

Unit 6: At The Playground (Oyun Parkında)
Unit 7: Body Parts (Vücut Kısımları)
Unit 8: Pets (Evcil Hayvanlar)
Unit 9: Fruit (Meyve)
Unit 10: Animals (Hayvanlar)

2. SINIF DERS KİTAPLARI

2. SINIF KONULARI MEB

2. Sınıf İngilizce Ders İçerikleri

2. Sınıf İngilizce dersinin içerikleri şunlardır; Advertisements, Cartoons, Illustrations, Picture Dictionaries, Posters, Probes/Realia, Songs, Videos

2. Sınıf İngilizce 1. Ünite – Words: Öğrenciler İngilizce ve Türkçe için ortak olan kelimeleri öğrenmelidir. Öğrenciler insanları veya hayvanları tanımlayan kelimeleri doğru kullanmalıdır.

2. Sınıf İngilizce 2. Ünite – Firiends: Öğrenciler tanışma ifadelerini öğrenmelidir. Kendilerini basit şekilde tanıtmayı öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 3. Ünite – İn the Classroom: Öğrenciler sınıf içerisinde kendilerini ifade edebilmeli ve basit kelimeleri kullanabilmeli.

2. Sınıf İngilizce 4. Ünite – Numbers: Öğrenciler 1’den 10’a kadar sayıları öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 5. Ünite – Colors: Öğrenciler renkleri öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 6. Ünite – At the Playground: Öğrenciler basit önerileri öğrenmelidir. Oyun oynama cümlelerini öğreneceklerdir.

2. Sınıf İngilizce 7. Ünite – Body Parts: Öğrenciler vücudumuzun organlarını öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 8. Ünite – Pets: Öğrenciler evcil hayvanları öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 9. Ünite – Fruit: Öğrenciler meyveleri öğrenmelidir.

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite – Animals: Öğrenciler, belirli hayvanların isimlerini öğrenmelidir. Öğrenciler sevdikleri / sevmedikleri hayvanlar hakkında konuşabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatına uyumlu olarak hazırlanan 2. Sınıf İngilizce konuları yukarıda listelenmiştir. 2. Sınıf İngilizce Dilbilgisi Konuları tüm yıl boyunca işlenmektedir. Konulara ait testleri ve 2. Sınıf PDF ders kitaplarını sitemizde bulabilirsiniz. 2. Sınıf İngilizce Testleri sitemizde paylaşıldı. 2. Sınıf Tüm İngilizce testlerini çözmek için TIKLA

2. SINIF ÇALIŞMA SORULARI

Bunlara da Bakabilirsiniz!

1 yorum
  1. […] 2. Sınıf İngilizce Konuları 2022 […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected!